Lekarze o ozonowaniu i Programie CZYSTE PRZEDSZKOLE

Niektóre z opinii. Wszystkie opublikujemy niebawem 🙂

dr Przemek Kleinrok, Lekarz praktykujący, Współwłaściciel gabinetów stomatologicznych Prestige, Wykładowca

Oprócz znakomitych właściwości bakteriobójczych i dezynfekujących ozon posiada jeszcze inne zalety: – poprawia utlenowanie i odżywienie komórek, co wpływa pozytywnie na metabolizm tkanek, – pobudza naturalne zdolności obronne organizmu. Ozonoterapia w gabinecie stomatologicznym to temat wielowątkowy a samo ozonowanie jak najbardziej korzystne dla Pacjentów. Myślę w tej chwili o używaniu ozonu w procesie leczenia np. próchnicy.

W gabinetach przyjmuję wielu rodziców przedszkolaków oraz ich dzieci. Wiem jak pozytywne skutki dla moich Pacjentów i każdego rodzica oraz dziecka może mieć udział placówki edukacyjnej w projekcie “Czyste Przedszkole”. Projekt zakłada ozonowanie pomieszczeń, a ozon w odpowiednim stężeniu nie tylko skutecznie leczy zmiany w jamie ustnej, ale pozytywnie wpływa na ogólne zdrowie osób przebywających w tych pomieszczeniach, usuwa bakterie i wirusy. Polecam każdej dyrektorce i dyrektorowi udział w akcji.

Strona www Lekarza – kliknij

Strona www gabinetu Prestige – kliknij

dr Robert Klijer, Lekarz praktykujący ponad 20 lat, Z-ca Ordynatora oddziału w COZL

Ozon jest bardzo silnym środkiem dezynfekującym, działa ok 50-100 razy silniej od chloru.

Jego silna aktywność bakterio-, grzybo- i wirusobójcza jest wykorzystywana w wielu obszarach medycyny. Ozon w formie gazowej z powodzeniem wykorzystywany jest do dezynfekcji pomieszczeń mieszkalnych oraz w budynkach użyteczności publicznej takich jak: teatry, kasyna czy szpitale . Jest skuteczny przy odgrzybianiu starych, zaniedbanych mieszkań czy domów, w których z powodu np. złej wentylacji i dużej wilgotności rozwinęły się grzyby pleśniowe. Należy jednak pamiętać, aby unikać bezpośredniego kontaktu ludzi z mieszaniną ozonowo-powietrzną i użytkować oczyszczone ozonem pomieszczenia po odpowiedniej wentylacji.

Szczególnie przedszkola i szpitale to miejsca w których przebywający tam ludzie są szczególnie narażeni na infekcje. Regularne dezynfekowanie ozonem sal szpitalnych i przedszkolnych może chronić przed groźnymi infekcjami.

Elvis, A. M., & Ekta, J. S. (2011). Ozone therapy: A clinical review. Journal of natural science, biology, and medicine, 2(1), 66.
Re, L., Mawsouf, M. N., Menéndez, S., León, O. S., Sánchez, G. M., & Hernández, F. (2008). Ozone therapy: clinical and basic evidence of its therapeutic potential. Archives of medical research, 39(1), 17-26.
Bocci, V. A. (2006). Scientific and medical aspects of ozone therapy. State of the art. Archives of medical research, 37(4), 425-435.

Strona www Internetowego Gabinetu Edukacyjnego – kliknij

Post Author: Czyste Przedszkole