Zdrowe otoczenie w Przedszkolu/ Żłobku Twojego Dziecka

Co warto wiedzieć o ozonie?

Ozon nie jest sztucznym środkiem chemicznym – występuje naturalnie w środowisku. Spotykamy się z nim po każdej burzy z piorunami. Ozon jest całkowicie neutralny dla naszego zdrowia, pod warunkiem przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Podczas dezynfekcji nie należy wchodzić do pomieszczenia.

Ozon jest doskonałym środkiem antyseptycznym. Ozon nie maskuje przykrego zapachu, tylko skutecznie dezynfekuje i usuwa jego źródło.

Czy ozonowanie jest bezpieczne?

Ozon jest szkodliwy dla ludzi i zwierząt w wysokich stężeniach lub gdy jest wdychany dłuższy czas. Ozonowanie należy przeprowadzać z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności. Bardzo ważne jest, aby zabiegi ozonowania były wykonywane poprzez odpowiednio wyposażony i wyszkolony personel.

Ozon ma bardzo intensywny zapach i jest wyczuwalny zanim będzie w stanie komukolwiek zaszkodzić. Przebywanie w ozonowanych pomieszczeniach jest dozwolone tylko i wyłącznie w kontrolowanych warunkach tj stężeniach nie wyższych niż 0,2mg/m³.

Ozon ulega naturalnemu rozpadowi, dlatego ozonowanie jest bezpieczne, jednakże wymaga przestrzegania prostych zasad np. wietrzenia pomieszczenia po wykonaniu zabiegu. Zaleca się nieużytkowanie ozonowanych pomieszczeń do 2 godzin po przeprowadzeniu ozonowania.

Zgłoś Przedszkole/ Żłobek swojego Dziecka wypełniając formularz umieszczony obok 🙂

Post Author: Czyste Przedszkole