Ozonowanie usuwa bakterie, wirusy i grzyby – czary, czy nauka? :)

Zdecydowanie nauka 🙂

Oto, co powiedział jeden z Lekarzy zapytany o efekty ozonowania:

“Ozon jest bardzo silnym środkiem dezynfekującym, działa ok 50-100 razy silniej od chloru.

Jego silna aktywność bakterio-, grzybo- i wirusobójcza jest wykorzystywana w wielu obszarach medycyny. Ozon w formie gazowej z powodzeniem wykorzystywany jest do dezynfekcji pomieszczeń mieszkalnych oraz w budynkach użyteczności publicznej takich jak: teatry, kasyna czy szpitale. Jest skuteczny przy odgrzybianiu starych, zaniedbanych mieszkań czy domów, w których z powodu np. złej wentylacji i dużej wilgotności rozwinęły się grzyby pleśniowe. Należy jednak pamiętać, aby unikać bezpośredniego kontaktu ludzi z mieszaniną ozonowo-powietrzną i użytkować oczyszczone ozonem pomieszczenia po odpowiedniej wentylacji.

Szczególnie przedszkola i szpitale to miejsca w których przebywający tam ludzie są szczególnie narażeni na infekcje. Regularne dezynfekowanie ozonem sal szpitalnych i przedszkolnych może chronić przed groźnymi infekcjami”.

 

OZONOWANIE USUWA

  • przykre zapachy z pieluch

  • przykre zapachy moczu w słabo wentylowanych łazienkach

  • wirusy, grzyby, zarazki, roztocza

  • zapachy odzwierzęce, stęchliznę oraz pleśń

 

Zgłoś swoje Przedszkole/ Żłobek do naszego Programu wypełniając formularz umieszczony obok 🙂

Post Author: Czyste Przedszkole